Pôžičky bez náhľadu do registra

Súhlasenie s podmienkamiNech už sa v minulosti stalo čokoľvek, čo by vás postavilo do negatívneho svetla voči bankovým či nebankovým spoločnostiam, dnes sa to dá ešte stále prekonať. Pravda, pomoci sa vám nedostane v takej miere, ako tomu bolo kedysi. Je to hlavne preto, že jednotlivé spoločnosti medzi sebou komunikujú a odovzdávajú si údaje a zoznamy problematických zákazníkov. Resp. takých, ktorí dlhy nesplácali vôbec alebo v neskoré termíny. Ak ste takýto záznam mali, jediný, kto vám mohol pôžičky bez náhľadu do registra poskytnúť, boli nebankové spoločnosti. Dnes už potrebujú mať istotu vo vrátenie peňazí aj oni, a tak tento zoznam dlžníkov kontrolujú.

Národná banka Slovenska neustále sprísňuje kritériá na získanie pôžičiek všeobecne, nielen na tie bez náhľadu do registra. Tieto pravidlá platia nielen pre banky, ale aj pre licencované nebankové spoločnosti. Väčšina neprispôsobivých, a zároveň aj známych nebankoviek púť na našom území kvôli neprispôsobilosti musela ukončiť. Ide napr. o Provident, Ferratum, CredtiOne atď. Ľudia často čerpali pôžičky bez náhľadu do registra práve od nich či iných. V súčasnosti nie je dostupná žiadna inštitúcia, ktorá by vám za tejto podmienky vami žiadanú sumu poskytla. Tak kto vám teda pomôže?

Na koho sa obrátiť?

S ľútosťou jednotlivých spoločností sa nestretnete. Veď práve vy môžete za to, že ste dostali záznam. Či už to bolo z banálnej zábudlivosti alebo vedomé nezaplatenie dlhu, to ich nezaujíma. Pôžičky bez náhľadu do registra však môžete získať buď od súkromníkov na zmenku alebo potom prostredníctvom zahraničnej spoločnosti. Dobrou správou je, že vám aj vieme presne povedať, o ktorú spoločnosť ide. Hľadať ju môžete pod názvom „Minipôžička“, prípadne ak si nájdete stránku online, tá vám zobrazí všetky dostupné možnosti.

Pokiaľ nechcete, aby vás niekto obalamutil, je dôležité vopred si zistiť ich podmienky. Nie veľmi dôveryhodné ponuky môžu aj pri nízkych sumách požadovať zaručenie nehnuteľnosti alebo iný druh ručenia. S takýmito by sme sa osobne nepúšťali so debaty. Pôžičky bez náhľadu do registra môžete mať vďaka vyššie uvedenému poskytovateľovi aj bez dokladovania príjmu či bez potvrdenia od zamestnávateľa. Vďaka tomu o nich môžete žiadať aj keď máte nízky plat resp. štátne príspevky (dôchodcovské, materské, rodičovské, sirotské, študentské atď.). Ale pozor! Žiadajte o nich len ak ste si istý, že ich budete môcť v termíne splatiť!

Ako sme uviedli, pôžičky bez náhľadu do registra vám vedia sprostredkovať aj súkromné osoby, a to na zmenku. Nejde o príbuzných ani o blízkych, i keď to nie je vylúčené. S nimi sa väčšinou zmluvy nespisujú. Zmenka je oficiálny dokument, ktorý hovorí o tom, koľko vám daná osoba požičia a za akých podmienok. Do zoznamu dlžníkov súkromné osoby nemôžu nahliadať, pokiaľ nemajú oficiálnu licenciu. Ak by ju mali, tak by už museli byť spoločnosť. Nevýhodou pôžičiek bez náhľadu do registra od súkromníkov môže byť to, že vám ich môže poskytnúť za sťažených podmienok. Mali by ste počítať napr. s vyšším úrokom. Nemusí to však byť pravidlo.

O koľko požiadať a kedy sumu splatiť?

Bankomatová karta v POSJediný vyššie uvedený poskytovateľ pôžičiek vám bez náhľadu do registra ponúka sumy do 350 eur. Mysleli ste si, že to bude viac? Nie je potrebné sa tomu čudovať, nakoľko ich táto spoločnosť ponúka za doposiaľ najjednoduchších podmienok na získanie. A o svojich zákazníkoch prakticky nič nevie. Dôležitým faktom je aj to, že ak o pôžičky bez náhľadu do registra žiadate po prvýkrát, k dispozícii máte maximálne 100 eurovú čiastku. Ak sa ako zákazník overíte, to znamená, že dlžobu splatíte v riadnom termíne a v riadnej hodnote, môžete žiadať aj o vyššie sumy.

To, že tieto pôžičky bez náhľadu do registra sú skutočne rýchle dokazuje aj fakt, že na účte ich môžete mať skoro ihneď. Od schválenia to môže byť aj do 10 minút, a od požiadania to bude do 24 hodín. Tak ako rýchlo prišli, tak rýchlo ich treba vrátiť. Nemusíte sa báť, že to bude nutné do nasledujúceho dňa. Maximálna doba splatenia súm od 25 eur po 350 eur je 28 dní. Splatné minimum predstavuje 7 dní.

Ešte by sme chceli upozorniť, aby ste pôžičky, ktoré vám boli poskytnuté bez náhľadu do registra splácali včas. Každá upomienka sa pokutuje a okrem toho vám navýši aj dlžnú sumu. Ak už pred posledným dňom splatnosti viete, že sumu nesplatíte, požiadajte o predlženie doby splatnosti. Predlžovať môžete o 7, 14, 21 či 28 dní, taktiež za poplatok. Ale je to lepšie, ako platiť za upomienky a ešte aj za samotný fakt nesplácania.

Aké sú poplatky?

Pravdepodobne počítate aj s tým, že splatiť budete musieť vyššiu sumu, ako ste si požičali. Pôžičky bez náhľadu do registra sú tým drahšie, čím vyššiu sumu žiadate a čím dlhšiu dobu splatnosti si zvolíte. Zatiaľ čo pri 100 eurách a 28-dňovej dobe splatnosti je suma navyše 28 eur, pri 25 eurách je to pri rovnakej dobe 32 eur. Iné poplatky by od tejto spoločnosti nemali vyskočiť.

Ako o pôžičky bez náhľadu do registra požiadať?

Jednoducho, osobne alebo cez sms to však nebude. Osobné žiadosti sú vylúčené skoro u každého nebankového poskytovateľa, pretože kamenné pobočky nemajú. Čo najrýchlejšie a najjednoduchšie ale môžete o pôžičky bez náhľadu do registra žiadať online alebo potom telefonicky. Pomocou kalkulačky si cez internet viete priamo zistiť koľko by ste priplatili pri nejakej konkrétnej sume a konkrétnej dobe splatnosti. Samozrejme cez telefón vám to musia povedať tiež, ale jednoduchšie a bezkonkurenčne najlepšie získate pôžičky bez náhľadu do registra online. Za telefonát vám môžu byť účtovné aj poplatky, čo v danej situácii určite nepotrebujete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *