Najlacnejšie PZP

Kapoty rôznofarebných aut pripravených na štart

Dnešný článok poteší každého, kto si dáva pozor na to koľko a kde míňa. Vedeli ste, že aj na niečom takom, ako je povinné zmluvné poistenie, sa dá maximálne ušetriť? Ustrážiť si môžete aj niekoľko stoviek eur, čo je pozitívnou správou pre každého, kto si nemôže dovoliť platiť zbytočne veľa. Takisto to poteší každého, kto nechce míňať z iných dôvodov. Náš príspevok začneme základnou charakteristikou tohto produktu, ktorý zabezpečuje každé vozidlo, nezávisle od toho, či jazdíte veľa po diaľnici alebo v mestách. Pokračovať budeme tým, ako zaručene nájdete to najlacnejšie PZP.

Čo je to?

Či už z televíznych reklám, z rádií alebo v tlači poznáme rôzne poisťovacie spoločnosti a ich rôzne produkty. Nie každý si však uvedomuje ich vážnosť a čo vlastne predstavujú. Našou témou je však PZP, a preto sa budeme venovať hlavne jemu. O čo vlastne ide? Pre tých, ktorí ho majú, ale tak celkom si neuvedomujú prečo, snáď pomôžeme pochopiť vážnosť situácie. Mať ho uzatvorené znamená, že si pri jazde autom alebo iným dopravným prostriedkom viete vydýchnuť. Jednak z toho, že neplatná zelená karta nebude predmetom pokuty. A inak aj preto, že sa nemusíte strachovať, že niekomu poškodíte jeho motorového tátoša.

Samozrejme, neznamená to, že prípadnej spôsobenej škodovej udalosti máte byť úplne ľahostajný. Znamená to ale, že sa nemusíte báť finančnej zodpovednosti. Je to preto, že ak máte poistenie riadne uzatvorené, zodpovednosť za škodu, ktorú ste spôsobili vašim vozidlom, prechádza na vašu poisťovňu. Teda minimálne tá finančná zodpovednosť. Závisí to však aj od spoluúčasti, ktorú si pri jej uzatváraní zvolíte. Väčšinou sa však už tieto základné produkty uzatvárajú bez spoluúčasti.

U koho ho uzatvoriť čo najvýhodnejšie?

Odpoveď na túto otázku by zaujímala snáď každého, kto sa o tento produkt zaujíma. Na výber máte mnoho poisťovacích spoločností, ako:

  • Allianz,
  • Axa,
  • Generali,
  • Genertel,
  • Groupama,
  • Kooperativa,
  • Komunálna poisťovňa,
  • Wüstenrot atď.

Avšak jednoznačná odpoveď neexistuje, pretože ceny sa odvíjajú od rôznych faktorov, počnúc technickými parametrami vozidla až po niektoré informácie o jeho majiteľovi atď. Preto, ak chcete presnú odpoveď, najlepšie bude, ak si ju vytvoríte sami. Urobíte to jednoducho a to tak, že si urobíte porovnanie toho, kto vám aké ponúka a v rámci toho určite objavíte aj to najlacnejšie. Ak už máte uzatvorené poistenie, tak to nevadí, je možná aj zmena PZP cez https://www.uzavripzp.sk/.

Online porovnanie je maximálne užitočné pre najlacnejšie PZP

Staršie auto má najlacnejšie PZPNebojte sa, nebudeme vás nabádať na to, aby ste chodili osobne po pobočkách rôznych spoločností. Na to by ste snáď prišli aj sami. Je to však časovo veľmi náročné a maximálne nepraktické. My vám odporúčame vyskúšať online kalkulačku, ktorá vám zobrazí najlacnejšie PZP od Uzavripzp. Opäť nemusíte navštevovať stránku každého a jedného poskytovateľa zvlášť. Existuje taká kalkulačka, ktorá zoskupuje výsledky viacerých poisťovní. Pre vás z toho vyplýva, že namiesto hodín strávených zisťovaním ponúk, obetujete len 10 minút vášho voľného času. Že namiesto 300 eur si vozidlo zabezpečíte len za 80 eur!

To najlacnejšie PZP môže byť vaše veľmi jednoducho. Stačí, ak vypíšete niekoľko údajov z technického preukazu vozidla a niektoré informácie o vás. Celý výpočet bude nezáväzný a bezplatný, takže naozaj nemáte čo stratiť. Na zistenie rôznych ponúk bude potrebné zadať to, či ste niekedy spôsobili nejakú škodovú udalosť, kedy ste získali vodičské oprávnenie, prípadne v akom okrese bývate. Adresa alebo iné osobné informácie sa vo fáze nezáväzného porovnania ponúk rozhodne požadovať nebudú.

Ak ste zadali všetko, ako bolo potrebné, virtuálny formulár odošlite. Do niekoľkých sekúnd sa vám zobrazia výsledky vašich možností zabezpečenia vozidla. Cena bude vystavená na základe toho, čo ste do formulára zadali. Pochopiteľne, vami zadané parametre musia byť presné, aby boli presné aj výsledné ceny a aby ste mohli o nejakú ponuku požiadať. V rámci porovnania viacerých spoločností určite nájdete aj to najlacnejšie PZP na trhu.

Z ponuky si určite vyberiete

Okrem toho, že si online viete urobiť rýchly prieskum vašich možností, viete o nejakú ponuku aj okamžite požiadať. Pritom sa nemusíte obmedzovať rešpektovaním otváracej doby pobočiek. Ak vám porovnanie zobrazilo to najlacnejšie a najlepšie na trhu, už vás delí len krôčik. Stačí, aby ste si na danú ponuku klikli, čím vlastne o ňu aj požiadate. Následne vypíšete ešte niekoľko údajov. Do mailovej schránky dostanete zmluvu, údaje na zaplatenie poistného a dočasnú zelenú kartu. Nezabudnite ho zaplatiť čím skôr, aby sa nestalo, že budete jazdiť bez tohto zabezpečenia. Po zaplatení vám na domácu adresu príde originál zelená karta, ktoré slúžia ako doklad toho, že zákonnú poistku na vašom vozidle máte riadne uzatvorené.

Akých vozidiel sa týka?

PZP sa netýka len auta, ako sa mnohí domnievajú. Povinnosť platí aj pre iné motorové vozidlá, ako aj nemotorové, ktoré nemusia byť členmi cestnej premávky (aj diaľníc a tunelov). Rovnako nemusí ísť len o vozidlá so štátnou poznávacou značkou, ale aj bez nej, napríklad vysokozdvižné vozíky. Vo všeobecnosti by sme však mohli uviesť, je nutné pre všetky vozidlá, ktoré potrebujú technický preukaz.

Kontrolujte si platnosť zelenej karty

Ak sa budete rozhodovať medzi tým, či risknete jazdu bez platnej zelenej karty alebo nie, tak si to dvakrát rozmyslite. Samozrejme vám tento risk neodporúčame. Hlavne preto, že neplatné povinné zmluvné poistenie vás môže vyjsť na veľmi draho. Ak policajti pri náhodnej kontrole vozidla zistia, že máte neplatnú zelenú kartu, prípadne sa ňou nepreukážete vôbec, pekne si zarobia. Na druhej strane však vy môžete prísť aj o niekoľko stoviek eur. To sa však týka „len“ porušenia cestnej premávky a ani zďaleka nebude koniec. Vyššie štátne orgány vám za porušenie zákona udeliť až 3 300 eurovú pokuty a to aj niekoľko rokov po tom, čo ste jazdili bez platného poistenia.

V prípade spôsobenia dopravnej nehody budú vaše finančné straty oveľa vyššie. Z vášho vrecka pôjde zaplatenie škôd, ktoré ste spôsobili iným vozidlám, samozrejme aj sebe. Okrem toho aj vyššie zmienené pokuty prípadne iné pokuty, ktoré súvisia s ublížením na zdraví. Z vyššie uvedených faktov vyplýva, že s riadne uzatvoreným PZP na vozidle, vie byť všetko ľahšie a hlavne finančne čo najmenej stratové.