Výpočet s PZP kalkulačkou

Robili ste si už nejaké prieskumy trhu a výpočty PZP? Akým spôsobom? Prípadne ste mali na pláne osobné návštevy v poisťovniach? Tak asi by ste mali vedieť, čo je to PZP kalkulačka, na čo slúži, ako všelijako ju môžete využiť atď.

Výpočet poistky na auto

Poistná kalkulačka vám urobí výpočet PZP na auto, ale samozrejme aj na iný dopravný prostriedok do niekoľkých minút. Treba sa zmieniť aj o tom, že bude presný na jedno desatinné číslo. Takže sa nemusíte obávať toho, že ak by ste o poistenie požiadali takouto formou, že by ste museli zaplatiť inú sumu, ako vám bola ponúknutá online.

Neexistuje jednoduchší výpočet ako PZP kalkulačkouNajrýchlejší výpočet ceny PZP

Pokiaľ aj vy patríte k vyťaženým ľuďom, ktorí nestíhajú navštevovať pobočky jednotlivých poisťovní, ponúkame vám druhú možnosť. Tou je práve PZP online, ktorá vám všeobecne sprostredkuje najrýchlejší výpočet ceny poistky na:

Ceny za tieto dopravné prostriedky si môžete vypočítať aj s kalkulačkou. Práve tam si môžete prečítať aj iné dôležité informácie. Mimo toho, že je najrýchlejší, má aj iné výhody. Aké? Čítajte ďalej a dozviete sa.

PZP kalkulačka predstavuje úsporu času

Pýtate sa sami seba, ako môže ušetriť váš čas? Odpovieme vám. Úspora času je značne citeľná. Vyššie sme naznačili, že celý proces trvá len niekoľko minút. Koľko by trvalo, ak by ste sa rozhodli jednotlivé cenové ponuky zisťovať osobne v rozličných poisťovniach. Určite by to bolo oveľa dlhšie. Jedno sedenie v pobočke vás vyjde na 20-30 minút času. Celková strata času závisí od toho, koľko pobočiek máte v pláne pochodiť. Ako sami viete, dve poisťovne na objektívne porovnanie nestačia. Ideálne by bolo, ak by ste pochodili všetky. V tom prípade by sa to mohlo vyšplhať až na hodiny strateného času. Ak k tomu pripočítate čas presunu z domu do jednotlivých pobočiek, strata sa môže ešte viac navýšiť. Preto si myslíme, že je to ten najlepší a najrýchlejší nástroj na zistenie ceny nie jednej, ale hneď viacerých ponúk poistenia.

Ale predstavuje aj úsporu financií

Poistná kalkulačka vám okrem času dokáže ušetriť aj peniaze, čo je pre niektorých žiadateľov najdôležitejší faktor pri jeho výbere. Ako vám môžete garantovať, že PZP kalkulačka online vám skutočne ušetrí peniaze? Jednak je to preto, že stránku už vyskúšalo veľa zákazníkov a žiaden z nich nenechal negatívny ohlas. Keďže bude výpočet presný, plus bude obsahovať ponuky viacerých poisťovní, môžete si byť istý, že rozdiely budú badateľné. V niektorých prípadoch sa môže cena za to isté vozidlo líšiť až v stovkách eur, hoci majú dané ponuky rovnaký rozsah krytia. Ak nepatríte k tým žiadateľom o povinné zmluvné poistenie, ktorí si môžu dovoliť zaplatiť hocakú výšku sumy, určite nezabudnite ju aspoň vyskúšať. Takto získate to najlacnejšie PZP.

Okrem ceny môžete vaše financie ušetriť aj z iného hľadiska. Čo to z vášho bankového konta by ste museli minúť aj na transport z vášho bydliska do jednotlivých poisťovní a medzi nimi. Teda za predpokladu, že nebývate v meste, kde máte k dispozícii všetky poisťovne.

Dôvody sú rôzne, no cieľ je rovnaký - úsporaPrečo si vypočítať ceny online?

Zhrnieme, že najdôležitejšie dôvody na využitie resp. vyskúšanie tohto užitočného  internetového nástroja sú hlavne značná úspora času a peňazí. Najlepšie na tom všetkom je, že je bezplatný a nezáväzný. To znamená, že vás nikto nebude nútiť, aby ste o nejakú zákonnú poistku z výpočtu požiadali.

Formulár – ako ho vyplniť

Ak ste sa rozhodli uskutočniť výpočet pomocou kalkulačky online, bude potrebné, aby ste vyplnili jeden formulár. Vďaka nemu dostanete ponuky niekoľkých poisťovacích spoločností. Nachystajte si technický preukaz a vodičský preukaz majiteľa vozidla. Z technického preukazu budete potrebovať údaje ako výkon a objem motora, model a továrenský značka vozidla, najväčšia prípustná hmotnosť, prevádzková hmotnosť, typ paliva, rok výroby atď. Z vodičského preukazu budete potrebovať napríklad dátum vzniku vodičského oprávnenia a číslo tohto oprávnenia. Taktiež treba do formulára vypísať:

  • dátum narodenia,
  • či spôsobil niekedy nejakú nehodovú udalosť,
  • ako dlho je v bezškodovom stave,
  • či má dieťa do 15 rokov,
  • účet v OTP banke,
  • či je platiteľom iného druhu poistenia atď.,

pretože všetky tieto údaje môžu ovplyvniť cenu PZP.

Dbajte na to, aby ste formulár vypísali správne a pravdivo. Ak sa vám predsa len nejaká ponuka zapáčila, môžete o ňu požiadať jednoduchým klikom. Potom bude potrebné vypísať niekoľko položiek, ako vašu mailovú adresu a domácu adresu a to z toho dôvodu, lebo na mail vám budú spätne odoslané údaje na zaplatenie poistného, návrh zmluvy a zmluvné podmienky, ako aj dočasná zelená karta, platná 30 dní, ktorú si musíte vytlačiť a nosiť pri sebe, ak používate vozidlo. Do 30 dní je teda potrebné zaplatiť faktúru, ináč vám poistenie zanikne. Po zaplatení poistného vám bude na domácu adresu doručená originál zelená karta. Túto kartu má každý vodič povinnosť mať pri sebe, ak používa vozidlo. Ináč hrozia väčšie či menšie pokuty.

PZP kalkulačka je veľmi praktický internetový nástroj, ktorý vám umožňuje nielen zistiť cenník vo viacerých poisťovniach, ale prostredníctvom ktorého môžete o poistenie hneď aj požiadať. V prípade, že by ste potrebovali nejaké iné informácie, môžete sa obrátiť buď na vyššie odkazovanú stránku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *