Zákonná poistka

Psychický komfort Vám zabezpečí aj zákonná poistka

Zákonná poistka na auto je typ poistenia, ktorý musí uzatvoriť každý majiteľ vozidla. Pritom nemusí ísť len o auto, ale aj o iné motorové prípadne nemotorové vozidlá. Konkrétne ide o všetky vozidlá s evidenčným číslom a niektoré bez evidenčného čísla. Vozidlá, ktoré podliehajú povinnosti uzatvoriť poistenie sú nielen autá rôzneho charakteru, ale aj motocykle, prípojné vozidlá, dodávky, poľnohospodárske stroje, vysokozdvižné vozíky atď. Pustili ste sa už do hľadania? Alebo ste v štádiu uvažovania, odkiaľ vlastne začať? V tomto texte vás oboznámime o rýchlej metóde porovnania a získania presne podľa vašich požiadaviek. Taktiež je dobré vedieť, že zmluvné poistenie pomôže pri strete so zverou a iných udalostiach.

Kde zohnať lacnú zákonnú poistku na auto?

Je pre vás cena dôležitá? Určite nie ste sami. Mnoho ľudí má finančné nedostatky, hoci nemusia živoriť. Snažia sa ušetriť na každej položke, aby v prípade núdze mali nejaké zadné dvierka. Ušetriť môžete bez toho, aby ste chodili osobne po všetkých pobočkách poisťovní a zisťovali ceny za jednotlivé druhy zákonnej poistky na vaše vozidlo, či už ide o auto, motocykel alebo prívesný vozík.

Môžete ju uzatvoriť aj na auto do 3,5 tony, na motocykle, na prívesné vozidlo, ale aj na dodávku do 3,5 tony.

Zvážte výhodnosť ponukyPorovnanie zákonnej poistky online rýchlo a jednoducho

Výhodou je hlavne to, že nemusíte zisťovať ceny jednotlivých sprostredkovateľov osobitne, ale vďaka tejto stránke tak môžete urobiť naraz. Porovnanie môže prebehnúť dvoma spôsobmi: osobne alebo online. Online je jednoznačne rýchlejšia alternatíva. Prečo? Pretože, ak by ste sa rozhodli to uskutočniť osobne, môže vás to stáť veľa času, ale aj peňazí. Chodiť osobne po pobočkách poisťovní môže zabrať aj hodiny času, pričom všetky tieto návštevy nebudú obsiahnuté v jednom dni. Pričom online vám zaberie maximálne 15 minút vášho času. K strate času pripočítajte aj presuny od vášho domova k jednotlivých pobočkám a medzi nimi. Zatiaľ čo vďaka zákonnej poistke online stačí, aby ste sa presunuli z jednej miestnosti do druhej, prípadne môžete zostať v tej istej miestnosti, pokiaľ máte internet dostupný všade. Na jednej stránke budete mať zobrazené a zoradené viacero ponúk poistenia práve na vozidlo, ktoré chcete poistiť.

Ušetrí aj vaše financie a to z jednoduchého dôvodu. Okrem toho, že sa nemusíte premiestňovať od vášho bydliska do jednotlivých pobočiek a medzi nimi, ktoré ani nemusia byť situované v rovnakom mieste. Prídete na to, že jednotlivé ceny sa môžu odlišovať až v stovkách eur.

Ak by ste sa rozhodli pre osobné návštevy pobočiek, navštívili by ste skutočne všetky? Čo ak by vám práve tá posledná poisťovňa poskytla tú najlepšiu ponuku za vaše vozidlo? S porovnaním poistenia tento risk nemusíte absolvovať, pretože vám ukáže všetky ponuky na jednom mieste a ešte k tomu aj za krátky čas. Nájdete tam najlacnejšie PZP či poistenie s najširším balíčkom. Urobte si výpočet ceny PZP len skúšobne, bez toho, aby ste boli viazaní o nejaké poistenie z porovnania požiadať. Za vyskúšanie predsa nič nedáte.

Formulár na zistenie ceny

Vyššie sme sa zmienili o tom, že na zistenie ceny viacerých poisťovní, potrebujete vypísať jeden formulár. Ten vám automaticky vygeneruje jednotlivé ponuky. Ak neviete údaje o vašom vozidle spamäti, pripravte si jeho technický preukaz. Do formulára je potrebné vypísať napríklad:

Okrem údajov o vozidle je potrebné vyplniť aj niektoré informácie o majiteľovi vozidla, ktoré môžu ovplyvniť cenu zákonnej poistky.

Po vypísaní všetkých údajov, kliknite na položku „porovnať“. Po niekoľkých sekundách vám vybehnú výsledky s cenovými ponukami. Na základe vašej potreby a uváženia si môžete slobodne a bez nátlaku vybrať ktorékoľvek poistenie chcete. Samozrejme ani nemusíte. Ak ste však našli pre vás vhodné poistenie, stačí si na danú ponuku kliknúť. Vyplníte ešte niekoľko údajov a na mailovú adresu vám bude odoslaná zelená karta, údaje na zaplatenie a návrh zmluvy s jej podmienkami. Poistné treba zaplatiť do 30 dní. Po zaplatení platby vám bude, tentokrát na poštovú adresu originál zelená karta. Túto kartičku musíte nosiť bezpodmienečne pri sebe pri každom používaní vozidla. V opačnom prípade vám hrozia pri kontrole policajnou hliadkou rôzne pokuty, ktoré môžu niekedy presiahnuť aj niekoľkonásobok ceny ročného poistenia.

Lacná zákonná poistka na auto vám bude ponúknutá aj online, no ak si chcete predtým naštudovať aj iné informácie ohľadom osobných financií, kliknite si na tento subreddit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *